دانلود برترین های سایت فروشگاه اینترنتی کانال تلگرام
خانه » بخش مالتی مدیا » دسته تصویری » مستند » تاریخی » مستند کشتی عظیم نازی ها – Nazi Supership
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
صبر کنید...
Vahid

مستند کشتی عظیم نازی ها – Nazi Supership

مستند کشتی عظیم نازی ها - Nazi Supership

ناو جنگی بیسمارک . کشتی ای که میتوان به آن لقب تایتانیک کشتی های جنگی را داد . کشتی ای به همان عظمت و به همان بدشانسی و با سرنوشتی مشابه . این ناو جنگی عظیم که به افتخار صدر اعظم قرن نوزدهم آلمان بیسمارک نامگذاری شده بود و یکی از معروف ترین کشتی های جنگ جهانی دوم است در آلمان نازی و به دستور مستقیم هیتلر برای مقابله با کشتی های ناوگان سلطنتی انگلیس ساخته شده بود و به هنگام بارگیری کامل بیش از 50 هزار تن وزن داشت و بزرگ ترین کشتی جنگی زمان خود بود. طراحی این کشتی بسیار فراتر از زمان خود بود و بسیاری اعتقاد داشتند که این کشتی غرق نشدنی است اما چرخ سرنوشت چیز دیگری را برای این کشتی رقم زد…

ناو بیسمارک در اولین و تنها ماموریت جنگی خود و همراه یک کشتی دیگر آلمانی به قصد در هم کوبیدن خط دریایی انتقال تجهیزات بین آمریکا و انگلیس در تاریخ 19 می 1941به طور مخفیانه  آلمان را ترک کرد اما ماموریت آنها به طور اتفاقی لو رفت و با حمله ناوگان سلطنتی انگلیس روبرو شدند . ناو بیسمارک در اولین نبرد با کشتی جنگی انگلیسی MHS Hood افتخار ناوگان سلطنتی انگلیس و یکی از قوی ترین و خوفناک ترین کشتی های انگلیسی درگیر شد وبا تکیه به قدرت عظیم جنگی خود به راحتی و در چند دقیقه این کشتی انگلیسی و بیش از 1500 خدمه آن را به اعماق تاریک دریا فرستاد. اما در ادامه  زنجیره ای از بدشانسی ها و تصمیمات اشتباه فرماندهان سرنوشتی هولناک را برای کشتی بیسمارک و خدمه آن رقم زد .

مستند جذاب و زیبایی که برای شما آماده شده کاری از شبکه نشنال جئوگرافیک است و با استفاده از شواهد و مستندات باقی مانده و تصاویر و شبیه سازی های کامپیوتری و امکانات زیر آبی به بازسازی و بررسی این واقعه و پیگیری سرنوشت این حکمران بدشانس دریاها میپردازد.

کانال تلگرام

2دیدگاه کاربران+ افزودن دیدگاه

 1. 0
  مهرداد
  پاسخ دادن

  ممنون از وبلاگ خوبتو تورو خدا زیرنوس کشتی عزیم رو بزارید نمیدونم چی میگه


 2. 0
  قاسم
  پاسخ دادن

  خسته نباشيد از وبلاگ عاليتون ميشه زير نويس مستند كشتي عزيم نازي هارو هم قرار بديد